Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2017-01-31

Odsłon:

146

Nr informacji:

13954

Wizyta Pierwszej Damy RP w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Wolbromiu


W piątek 27 stycznia 2017 roku Para Prezydencka przebywała w Wolbromiu. Pani Agata Kornhauser-Duda Pierwsza Dama RP w ramach odrębnego programu odwiedziła Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
 
Pierwsza Dama RP obejrzała przygotowane przez podopiecznych ośrodka barwne przedstawienie teatralne pt. „W 80 dni dookoła świata”. W okolicznościowym wystąpieniu pogratulowała dzieciom talentu scenicznego, zapraszając do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Następnie zapoznała się ze specyfiką pracy i stosowanymi tu metodami terapii. Odwiedziła również wychowanków w ich salach terapeutycznych, którzy w podziękowaniu za wizytę podarowali Pani Prezydentowej własnoręcznie wykonane pamiątkowe upominki.
 
Wizytowany Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy działa od stycznia 2002 roku i spełnia zadania z zakresu wczesnej interwencji, edukacji, rewalidacji, rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami od 3 do 25 roku życia. Obecnie pobytem dziennym objętych jest 139 wychowanków. Dodatkowo w strukturze ośrodka funkcjonuje Zakład Leczniczy realizujący świadczenia opieki zdrowotnej dla około 400 pacjentów. Natomiast z zajęć w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju korzysta 80 dzieci.
 
Tego samego dnia Prezydent Andrzej Duda odbierał honorowe obywatelstwo podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu.
 
 
Galeria zdjęć:
http://psouu-wolbrom.pl/galeria/2017/070/index.html

 
Wizyta Pierwszej Damy RP w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Wolbromiu

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński