Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-12-08

Aktualizacja:

2016-12-08

Odsłon:

186

Nr informacji:

13755

Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie


Pani Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej ogłosiła rok szkolny 2016/2017 Rokiem Wolontariatu. Z tej okazji 5 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, w którym od dziesięciu lat działa znane Centrum Wolontariatu "Empatia”, odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
 
Spotkanie rozpoczęło się występem uczniów zespołu "Mali Zalasowie", działającym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej oraz dzieci z Przedszkola Nr 32 w Tarnowie. Podczas swoich wystąpień zaproszeni goście podkreślali, jak ważne jest świadome i dobrowolne angażowanie się młodych ludzi w pomoc na rzecz innych, gdyż zdobyte doświadczenie nie do przecenienia w dorosłym życiu.
 
W trakcie uroczystości Pan Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej wręczył Patrycji Szpali uczennicy klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wyróżnienie dla najlepszego wolontariusza Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Wyróżnienia otrzymało również 10 wolontariuszy i 10 nauczycieli, którzy wspierają pracę młodzieży w wolontariacie.
 
Ponadto uczniowie i nauczyciele wręczyli Złote Serduszko „Empatia”, przyznawane osobom i instytucjom wspierającym wolontariat. Wyróżnienie otrzymali: Pani Minister Anna Zalewska w podziękowaniu za ustanowienie roku szkolnego 2016/2017 Rokiem Wolontariatu i zwrócenie uwagi na pracę wolontariuszy, Pani Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty oraz Pan Artur Puciłowski Dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie.
 
Dodatkowe informacje:
 
Telewizja Tarnowska.tv
http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/14722,miedzynarodowy-dzien-wolontariatu-w-zseo-w-tarnowie.html
 
RDN Małopolska
http://rdn.pl/?p=101021
 
Tarnów Polski Biegun Ciepła
http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/O-wolontariacie-w-ZSEO
 
Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński