Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-12-08

Odsłon:

264

Nr informacji:

13754

Konny orszak Świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej w Jastrzębi


Konny orszak Świętego Mikołaja zawitał do Szkoły Podstawowej w Jastrzębi 4 grudnia 2016 roku już po raz jedenasty. Ta coroczna wizyta jest wynikiem współpracy Szkoły z Małopolskim Klubem Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich. Na terenie kilku gmin w okresie przedświątecznym jest realizowana akcja „Mikołaj na koniu”, w wyniku której prezenty trafiają do szkół, przedszkoli oraz rodzin potrzebujących. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jastrzębi także przyłączają się do akcji, zbierając potrzebne artykuły.
 
Wydarzenie uświetniły występy uczniów i absolwentek Szkoły Podstawowej w Jastrzębi. Uroczystość była też okazją do wręczenia Medali Komisji Edukacji Narodowej przez Panią Halinę Cimer Małopolskiego Wicekuratora Oświaty, której towarzyszył Pan Tadeusz Łopata Wójt Gminy Lanckorona. Wyróżnienia otrzymali: Pani Małgorzata Chyczyńska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastrzębi oraz Pan Zbigniew Burzyński major Małopolskiej Kawalerii w barwach 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich, którzy od lat współpracują na rzecz edukacji patriotycznej i zdrowotnej dzieci oraz młodzieży.
 
Podczas spotkania podsumowano również projekt „Czas na Czas w Jastrzębi’’ Koła Gospodyń Wiejskich w Jastrzębi realizowany wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lanckoronie, współfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz przez Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia w Stryszawie. Zajęcia w ramach tego projektu były przede wszystkim formą łączenia umiejętności młodych ludzi z wiedzą osób starszych.
Konny orszak Świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej w Jastrzębi

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński