Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-11-29

Odsłon:

169

Nr informacji:

13692

2. Krakowska Konferencja Rodzinna dla rodziców, wychowawców, młodzieży i dzieci z udziałem Małopolskiego Kuratora Oświaty


W dniu 20 listopada 2016 roku w gmachu Akademii Ignatianum w Krakowie odbyła się 2. Krakowska Konferencja Rodzinna dla rodziców, wychowawców, młodzieży i dzieci, adresowana również do środowisk nauczycielskich, a także wychowawczych z Krakowa i Małopolski. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowania z Krakowa, Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe z Warszawy, Instytut Rozwoju Społecznego w Krakowie, Młodzieżowy Klub Środowiskowy GRUPKA z Krakowa oraz Koalicja Obywatelska DLA RODZINY – 42 organizacje edukacyjno-wychowawcze i inicjatywy rodzicielskie z obszaru całej Polski.

Formuła spotkania nawiązywała do konferencji z 2014 roku pod hasłem „Czy dzieci decydują o wychowaniu swoich dzieci?”, która wówczas zyskała duże uznanie uczestniczących w niej rodziców oraz opiekunów. Niedzielne popołudnie można było spędzić w gronie osób, którym zależy na odpowiedzialnym wychowaniu dzieci. W pierwszej części odbyły się zajęcia w trzech grupach dla: dorosłych (w tym rodziców), młodzieży i dzieci, które zostały połączone z panelami dyskusyjnymi i twórczymi warsztatami, m.in.: „Mam talent i nie zawaham się go użyć”.

Tematyka konferencji dotyczyła zagadnień związanych z wychowaniem, ale świadomym i odpowiedzialnym oraz wymianą doświadczeń, a także spostrzeżeń w tym zakresie. Na zakończenie odbył się koncert połączony ze wspólnym śpiewaniem uczestników pt. „Rodzina = dobra marka”.

 
2. Krakowska Konferencja Rodzinna dla rodziców, wychowawców, młodzieży i dzieci z udziałem Małopolskiego Kuratora Oświaty

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński