Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-11-18

Odsłon:

283

Nr informacji:

13639

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w konkursie plastycznym z okazji Święta Niepodległości pt. „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm” zorganizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty


W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie 17 listopada 2016 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji Święta Niepodległości pt. „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Małopolski Kurator Oświaty. Z małopolskich szkół nadesłano 386 prac konkursowych, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wśród nich nagrodzono i wyróżniono 24 w czterech kategoriach.
 
Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem problematyki regionalnej, pielęgnowanie tradycji obchodów polskich świąt państwowych, propagowanie wiedzy o Czynie Niepodległościowym Polaków, a także kształtowanie świadomości oraz postaw patriotycznych poprzez różnorodne formy przekazu artystycznego wraz z rozwijaniem zamiłowań plastycznych i twórczego działania uczniów. Natomiast temat pracy mógł odnosić się zarówno do symboli polskości, ważnych miejsc i wydarzeń historycznych kształtujących współczesną tożsamość Polaków, jak i do wybitnych postaci w historii naszego kraju.
 
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim nadal można oglądać wystawę konkursowych prac plastycznych z okazji Święta Niepodległości pt. „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm”.
 
Informacje o nagrodzonych i wyróżnionych uczniach w konkursie plastycznym:
 
http://kuratorium.krakow.pl/user/sok/B%C5%81_201611101412_0.pdf
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w konkursie plastycznym z okazji Święta Niepodległości pt. „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm” zorganizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński