Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-11-14

Aktualizacja:

2016-11-14

Odsłon:

206

Nr informacji:

13633

Obchody Święta Niepodległości w Krakowie z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości


W oficjalnych uroczystościach z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości organizowanych przez Pana Józefa Pilcha Wojewodę Małopolskiego wzięła udział m.in. Pani Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty.

Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy pomniku Żołnierzy Polski Walczącej na ul. Powiśle. Następnie w Katerze Wawelskiej odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po czym nastąpiło złożenie kwiatów przy Krzyżu Katyńskim na Placu im. Ojca Adama Studzińskiego. Potem uformowany pochód patriotyczny przemaszerował na Plac Jana Matejki, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbyły się uroczystości z udziałem Wojska Polskiego, połączone z wręczeniem odznaczeń państwowych oraz aktów nadania obywatelstwa polskiego. Wraz z głównymi obchodami tego święta miało miejsce szereg imprez towarzyszących.

W ramach Dnia Otwartego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego można było zobaczyć m.in. występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz wystawę konkursowych prac plastycznych z okazji Święta Niepodległości pt. „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którego organizatorem był Małopolski Kurator Oświaty. Na konkurs nadesłano 386 prac, nagrodzono i wyróżniono 24.

Dodatkowe informacje o wynikach konkursu plastycznego:
 
http://kuratorium.krakow.pl/user/sok/B%C5%81_201611101412_0.pdf
Obchody Święta Niepodległości w Krakowie z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński