Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-11-02

Odsłon:

499

Nr informacji:

13597

Wręczenie powołań do pracy w Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim na okres 2016-2020 w siedzibie Kuratorium Oświaty w Krakowie


27 października 2016 roku w siedzibie Kuratorium Oświaty w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie z Panem Józefem Pilchem Wojewodą Małopolskim i Panią Barbarą Nowak Małopolskim Kuratorem Oświaty połączone z wręczeniem powołań do pracy w Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim na okres 2016-2020 dla: Przewodniczącej Komisji Dyscyplinarnej – Pani Danuty Strzelczyk-Kwędacz starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Krakowie, 6 Zastępców oraz 115 Członków, a także dla Rzecznika Dyscyplinarnego – Pani Doroty Skwarek Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Krakowie i 11 Zastępców.
 
Spotkanie było również okazją do podsumowania pracy Komisji kończącej poprzednią kadencję 2012-2016. W okolicznościowym przemówieniu Wojewoda Małopolski podkreślił znaczenie roli Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli, jednocześnie dziękując za trud i pełnienie odpowiedzialnych funkcji. Natomiast Małopolski Kurator Oświaty potwierdziła jej rangę i podkreśliła, iż priorytetem w działaniach pracy Komisji jest dobro dziecka.
 
Następnie odbyło się szkolenie z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, zadań Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim oraz trybu postępowania dyscyplinarnego, które poprowadził Radca Prawny Kuratorium Oświaty w Krakowie.
 
W tym samym dniu odbyło się także spotkanie dla Członków Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim, którzy zakończyli pracę w Komisji. Pani Halina Cimer Małopolski Wicekurator Oświaty przekazała podziękowania dyrektorom i nauczycielom za trudną i rzetelną pracę na rzecz oświaty.
Wręczenie powołań do pracy w Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim na okres 2016-2020

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński