Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-11-02

Odsłon:

232

Nr informacji:

13595

Obchody 200-lecia istnienia Szkoły w Liszkach


20 października 2016 roku Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Liszkach, jak co roku obchodził Święto Patrona Szkoły. W tym dniu rozpoczęły się również uroczyste obchody 200-lecia istnienia Szkoły, które zostaną zakończone 20 października 2017 roku wmurowaniem tablicy upamiętniającej rocznicę obchodów 200-lecia szkoły wraz z klepsydrą czasu.
 
Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w Kościele parafialnym Św. Mikołaja w Liszkach, podczas której uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej i klas pierwszych Gimnazjum uroczyście ślubowali na sztandar Szkoły. Następnie odświętny pochód przemaszerował na teren placówki, gdzie zaproszeni goście zostali poproszeni o uroczyste posadzenie Dębów: Pamięci Pokoleń, Władz, Przyjaciół Szkoły, Uczniów i Rodziców, Pracowników Szkoły, Dyrektorów. Dalsza część uroczystości odbyła się na hali sportowej Zespołu Szkół w Liszkach.
 
W okolicznościowym liście złożonym na ręce Pana Rafała Pawłowskiego Dyrektora Zespołu Szkół – Pani Halina Cimer Małopolski Wicekurator Oświaty – w imieniu Małopolskiego Kuratora Oświaty, złożyła gratulacje zaszczytnego Jubileuszu i życzenia, by Szkoła w dalszym ciągu służyła mieszkańcom Liszek, zapewniając uczniom życzliwą atmosferę oraz wysoki poziom kształcenia i wychowania.
Obchody 200-lecia istnienia Szkoły w Liszkach

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński