Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-10-28

Aktualizacja:

2016-11-03

Odsłon:

327

Nr informacji:

13590

Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego budynku Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie

 
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego został przeniesiony z Placu Matejki 11 na ulicę Miechowity 6. Nowy budynek jest przestronniejszy i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, a co najistotniejsze dla kształcenia zawodowego został wyposażony w pracownie specjalistyczne, m.in.: gastronomiczną, cukierniczo-piekarską i kelnerską – jedne z najnowocześniejszych w Małopolsce. Tu młodzież ma lepsze warunki do nauki oraz do rozwoju swoich talentów kulinarnych, cukierniczych i piekarskich. Wyremontowany budynek, który od września br. już zajmuje placówka, 22 października 2016 roku został oficjalnie otwarty i poświęcony.

W tym dniu Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego odwiedziło wielu gości, m.in.: Pan Jacek Majchrowski Prezydent Krakowa, Pani Katarzyna Król Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa do spraw Edukacji i Sportu, Pani Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty oraz cała społeczność szkolna. Nową siedzibę Szkoły poświęcił Ks. Biskup Damian Muskus. Symbolicznego przecięcia biało-czerwonej wstęgi dokonali wspólnie Pan Prezydent Krakowa i Pani Kurator. Goście zwiedzili pracownie specjalistyczne oraz wzięli udział w oficjalnej części uroczystości połączonej z programem artystycznym oraz zapoznali się z prezentacją osiągnięć zawodowych młodzieży. Uczniowie przygotowali również różnorodne potrawy. Uroczystość wsparli pracodawcy i sponsorzy, którzy od lat współpracują ze Szkołą. Po południu społeczność szkolna zorganizowała „sąsiedzkie spotkanie” z mieszkańcami oraz podopiecznymi placówek oświatowych Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

W okolicznościowym liście Pani Kurator wyraziła nadzieję, że społeczność szkolna szybko zaadaptuje się do nowych warunków, podtrzymując panującą w Szkole życzliwą atmosferę i wypracowane tradycje. Natomiast Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu przekazała życzenia, by z powodzeniem kontynuowali przekazywanie młodym ludziom rzetelnej wiedzy.
 
W skład Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie wchodzą: Technikum Przemysłu Spożywczego nr 22, Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 23 oraz VIII Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. W Zespole uczy się obecnie 504 uczniów, którzy kształcą się w siedmiu zawodach: technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, kelner, kucharz, cukiernik, piekarz, wędliniarz.

Dodatkowe informacje:
TVP3 KRAKÓW –  Kronika: 22.10.2016, godz. 18.30
Otwarcie i poświęcenie nowego budynku Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego – wypowiedź Pani Barbary Nowak Małopolskiego Kuratora Oświaty

https://krakow.tvp.pl/27442565/22-x-2016-godz-1830
Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego budynku Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński