Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-10-11

Odsłon:

427

Nr informacji:

13490

Uroczysty Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Jordanowie z okazji 90-lecia Szkoły

Dyrekcja oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie byli organizatorami Spotkania Jubileuszowego z okazji 90-lecia Szkoły, które odbyło się w dniu 1 października 2016 roku w Jordanowie. Na przestrzeni tych lat mury dostojnej Jubilatki opuściło 6091 absolwentów, w tym 3928 dziewcząt i 2163 chłopców, pracowało tutaj 285 nauczycieli oraz 106 pracowników administracji i obsługi.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. w Kościele Parafialnym, odprawionej przez ks. Prałata Stanisława Szyszkę (matura w 1958 r.) w asyście licznie przybyłych kapłanów – absolwentów i pracowników Liceum. Później w pięknie udekorowanej hali sportowej Pan Rafał Rapacz – obecny, trzynasty Dyrektor w historii Szkoły – powitał gości. Nie zabrakło podniosłych słów, serdecznych życzeń, a także wzruszających i zabawnych wspomnień. Pani Halina Cimer Małopolski Wicekurator Oświaty, Pan Józef Bałos Starosta Powiatu Suskiego oraz Pani Iwona Bilska Burmistrz Jordanowa złożyli na ręce Dyrektora Liceum serdeczne gratulacje z okazji Jubileuszu 90-lecia, na który został przygotowany i zaprezentowany nowy sztandar Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja.
 
Był to przede wszystkim czas spotkań absolwentów, nauczycieli i uczniów, zwłaszcza że jesienna już pogoda w tym dniu dopisała wyśmienicie. Zapisy na Zjazd trwały od kilku miesięcy, a dawni uczniowie pojawili się tłumnie na Jubileuszu i w sentymentalnej podróży znów mogli powrócić do szkolnej ławki. Wielu z nich przyjechało nawet z dalekiej Australii, Kanady czy USA. Specjalnie z tej okazji ukazała się okolicznościowa książka pt. „Rozumów i serc harmonia” ze wspomnieniami absolwentów. Wydarzenie uświetnił również koncert chóru Bel Canto i występ uczniów, którzy zaprezentowali spektakl teatralny na podstawie „Niespodziewanego końca lata” z Kabaretu Starszych Panów, autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Przybyli goście mieli możliwość zwiedzania Szkoły i obejrzenia okolicznościowych wystaw, m.in.: „Z dziejów LO w Jordanowie” czy „Nasi Harcerze”, która wywołała wiele emocji i niesamowitych wspomnień z czasów szkolnych. Na zakończenie tego uroczystego dnia odbył się Wielki Bal Absolwentów.
Uroczysty Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Jordanowie z okazji 90-lecia Szkoły

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński