Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-10-07

Odsłon:

542

Nr informacji:

13477

Matematyka jest wszędzie… czyli 6. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia również w Kuratorium w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 85 w Krakowie już po raz czwarty przystąpiła do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, uzyskując Certyfikat Licencyjny Organizatora Lokalnego obchodów 6. Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia na swoim terenie. W działaniach brała udział cała społeczność szkolna zgodnie z mottem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Przygotowania w SP 85 rozpoczęły się już dwa tygodnie przed finałowym dniem akcji, który w tym roku przypadał 30 września. Właśnie w piątek patrole egzaminacyjne złożone z: uczniów, nauczycieli i rodziców wyruszyły do centrum miasta, ważnych instytucji. Zawitały również do Kuratorium w Krakowie.

Była to niecodzienna wizyta dla pracowników Kuratorium, bowiem przez chwilę znów poczuliśmy się jak uczniowie. Z tremą losowaliśmy karteczki z konkretnymi działaniami matematycznymi, udzielając odpowiedzi. Na szczęście wszyscy otrzymaliśmy Certyfikat, który potwierdził, że egzamin został pomyślnie zdany i uzyskaliśmy tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczennice z patrolu były doskonale przygotowane i służyły nieocenioną pomocą, gdy pojawiła się jakakolwiek matematyczna wątpliwość.

W tym dniu patrole uczniowskie z SP 85 były gośćmi następujących krakowskich instytucji: Kuratorium, Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego, Rady Dzielnicy XV, Multikina oraz Parku Wodnego. Po zakończonych działaniach uczniowie, nauczyciele i opiekunowie spotkali się w szkolnej sali gimnastycznej na oficjalnym podsumowaniu akcji. Nam pozostało dalsze ćwiczenie tabliczki mnożenia, aby za rok być bardzo dobrze przygotowanym do kolejnych matematycznych wyzwań. Jak potwierdzają Koordynatorzy Lokalni Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 2016 ze Szkoły Podstawowej nr 85, tego typu akcja to przede wszystkim: „Edukacja – zabawa – integracja”.
Matematyka jest wszędzie… czyli 6. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia również w Kuratorium w Krakowie

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński