Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-10-07

Odsłon:

496

Nr informacji:

13476

Gala wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w dniu 29 września 2016 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem insp. Roberta Strzeleckiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. W uroczystości uczestniczyli także: Pani Halina Cimer Małopolski Wicekurator Oświaty, Pan Józef Gawron I Wicewojewoda Małopolski, Pan Grzegorz Lipiec Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pan Marian Mąka Zastępca Wójta Gminy Limanowa, Pan Krzysztof Kwiatkowski z Instytutu Projektowania Urbanistycznego Politechniki Krakowskiej oraz przedstawiciele szkół i Policji województwa małopolskiego.

W tym roku wyróżniono 31 szkół, których przedstawiciele otrzymali Certyfikaty z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty za wzorową realizację założeń projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Podczas uroczystości uczestnikom towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawie pod dyrekcją kapelmistrza Roberta Pustuły, a zgodnie z tradycją uczniowie wyróżnionych szkół zaprezentowali swoje różnorodne talenty.

Na zakończenie delegacje szkół wzięły udział w pokazach przygotowanych przez Policję. m.in.: sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzania z przewodnikiem ekspozycji samolotów w muzeum. Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowany jest w Małopolsce od kilkunastu lat. W tym roku odbyła się 12. edycja wręczenia Certyfikatów „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”, którymi może pochwalić się już ponad trzysta szkół z województwa małopolskiego. Pozytywnym osiągnięciem tego projektu jest wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, gdyż tworzy się ciągłość działań profilaktycznych i wychowawczych – począwszy od szkoły podstawowej do uczelni wyższej włącznie. To przede wszystkim ogromne słowa uznania dla nauczycieli, wychowawców i pedagogów, którzy wraz z uczniami aktywnie włączają się w powyższe przedsięwzięcie.
Gala wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński