Strona główna

Kontakt:

Mariola
Drąg-Bylica
12 448-11-47

Data publikacji:

2016-09-29

Odsłon:

305

Nr informacji:

13447

Uroczystość z okazji Jubileuszu 10-lecia istnienia Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego „Instytut Konfucjusza w Krakowie”

W weekend 24-25 września 2016 r. odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 10-lecia istnienia Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego „Instytut Konfucjusza w Krakowie”. Z tej okazji miały miejsce imprezy towarzyszące. W sobotę 24 września br. wokół Starego Miasta kursował specjalny, urodzinowy „chiński tramwaj”. W środku można było spotkać się z lektorami języka mandaryńskiego i kantońskiego, uczestniczyć w warsztatach samoobrony z Wing Chun Kung-fu, kaligrafii chińskiej, chińskich węzełków czy składania papieru. To była wyjątkowa atrakcja zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców Krakowa. Natomiast w niedzielę 25 września br. głównym wydarzeniem obchodów w Kijów Centrum był pokaz chińskiego filmu niemego z 1931 r. – „Dwie gwiazdy” w reżyserii Shi Dongshana z muzyką na żywo w wykonaniu Prima Vista Quartet.
 
Pani Kurator w przesłanym, okolicznościowym liście wyraziła radość, że w stolicy Małopolski, mieście, które od zarania otwarte było na współpracę międzynarodową, istnieje instytucja stawiająca sobie za cel promocję Chin – Państwa o imponującym dorobku historii, tradycji, kultury, a w ostatnich latach również gospodarki. Poprzez rozbudowę swej oferty dydaktycznej i naukowej, Instytut Konfucjusza w Krakowie staje się instytucją pomagającą w rozwoju i pogłębianiu współpracy polsko – chińskiej w południowej Polsce.
Uroczystość z okazji Jubileuszu 10-lecia istnienia Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego „Instytut Konfucjusza w Krakowie”

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński