Strona główna

Kontakt:

Tamara
Cieśla
12 448-11-35

Data publikacji:

2016-09-16

Aktualizacja:

2016-09-16

Odsłon:

354

Nr informacji:

13361

Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Maszkienicach


W pierwszą sobotę września w bardzo wielu miejscach w całej Polsce oraz za granicą odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Jednym z tych miejsc był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Maszkienicach. W wydarzeniu aktywnie  uczestniczyli goście: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Artur Puciłowski, Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz ‑ Woda, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura oraz radni z Maszkienic – Celina Wróbel i Michał Gruszkowski.
W grupie  słuchających  powieści Henryka Sienkiewicza nie zabrakło licznie przybyłych na tę uroczystość uczniów szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców oraz mieszkańców Maszkienic.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, organizowana od 2012 roku pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Co roku wybierana jest powieść, którą publicznie odczytuje się w placówkach oświatowych, instytucjach, komunikacji miejskiej, a nawet w Parku Saskim w Warszawie. Wydarzenie ma na celu promocję czytelnictwa i poprawę znajomości narodowej literatury. „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza zostało wybrane jako lektura do tegorocznego Narodowego Czytania w wyniku głosowania internautów.
 
Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Maszkienicach

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński