Strona główna

Kontakt:

Tamara
Cieśla
12 448-11-35

Data publikacji:

2016-09-16

Aktualizacja:

2016-09-19

Odsłon:

679

Nr informacji:

13358

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 miała miejsce w Szkole Podstawowej  w  Zasani. Uroczystość była  połączona z jubileuszem 100 - lecia istnienia placówki i nadaniem jej imienia Króla Kazimierza III Wielkiego. W wydarzeniu uczestniczyli Wojewoda Małopolski Józef Pilch, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, ksiądz biskup  Jan Zając, przedstawiciele władz samorządowych oraz absolwenci .
Wszystkich zgromadzonych Gości, uczniów, nauczycieli i rodziców przywitała pani Dyrektor Renata Piekarz. Dzięki umiejętnościom organizacyjnym pani  Dyrektor i głębokiemu przekonaniu o wartości szkoły, jako placówki wychowującej dzieci i moderującej lokalne  życie kulturalne,  oraz doskonałej pracy nauczycieli i zaangażowaniu rodziców,  Szkoła  Podstawowa w Zasani  szczyci się wysokimi wynikami w nauczaniu i osiągnięciami w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach. 
 
Podczas Mszy Świętej miało  miejsce poświęcenie Sztandaru Szkoły. W drugiej części uroczystości  wszyscy zgromadzeni obejrzeli  film, przedstawiający portrety absolwentów i ich wspomnienia z lat nauki w Zasaniu. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym z niezwykłą dbałością o szczegóły historyczne przedstawili  Postać Patrona – Króla Kazimierza III Wielkiego.
Osobne podziękowania należy skierować do władz samorządowych, dla których aktywne i wielowymiarowe wspieranie Szkoły w Zasaniu i edukacji  jest działaniem priorytetowym.

Stuletnia tradycja Szkoły, ogromne zaangażowanie nauczycieli i uczniów, połączone z wspierającą rolą samorządu, czynią to miejsce wyjątkowo godnym noszenia imienia króla Kazimierza Wielkiego.
 
 
 
Wojewódzka Inauguracja roku Szkolnego 2016/2017

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński