Strona główna

Kontakt:

Tamara
Cieśla
12 448-11-35

Data publikacji:

2016-09-16

Odsłon:

422

Nr informacji:

13357

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Pcimiu z udziałem Prezesa Rady Ministrów

1 września 2016 roku  w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017, którego gościem honorowym była  Prezes Rady Ministrów Beata Szydło. W inauguracji obecni byli również  Wojewoda Małopolski  Józef Pilch, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Małopolski Wicekurator Oświaty  Halina Cimer, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek, poseł na sejm RP Jarosław Szlachetka, Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk, radni Powiatu Myślenickiego i radni Gminy Pcim.

Po mszy świętej, której przewodniczył ks. dr  Lucjan Pezda, proboszcz parafii Mikołaja Biskupa w Pcimiu, uczniowie, rodzice  i zaproszeni Goście zostali przywitani przez Dyrektora Szkoły panią Barbarę Polańską. W powitaniu pani Dyrektor podziękowała również wszystkim, którzy pomogli przeprowadzić modernizację szkoły, zniszczonej wskutek huraganu i ulewy w styczniu 2015 roku.
W pracach tych  wzięła udział  pani premier Szydło, jeszcze jako kandydatka na premiera Rządu RP, w sierpniu 2015 roku.

W swoim wystąpieniu Prezes Rady Ministrów omówiła zmiany,  które będą miały miejsce w oświacie, zaznaczając, że będą one wprowadzane ewolucyjnie, z zabezpieczeniem miejsc pracy dla nauczycieli w obliczu niżu demograficznego. Premier zwróciła się również do rodziców, zapewniając:  „zrobimy wszystko, aby Wasze dzieci były w szkole bezpieczne, to jest nasz główny priorytet. Żeby miały przystosowane, przygotowane odpowiednio budynki szkolone, żeby miały odpowiednią podstawę programową, dającą im w perspektywie takie wykształcenie, które będzie gwarantowało im pracę i spełnienie marzeń”.
Podczas uroczystości Prezes Rady Ministrów otrzymała z rąk dzieci i Dyrektora Szkoły  statuetkę i dyplom „Przyjaciela Szkoły”. Premier Szydło zwiedziła także  nowo wyremontowane pomieszczenia.
Niezwykle piękny charakter miała część artystyczna wydarzenia, którą  starannie i z wielkim zaangażowaniem przygotowali  Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice.
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Pcimiu jest placówką niezwykłą, która dzięki ogromnej determinacji całej społeczności lokalnej, pokonała trudności organizacyjne i finansowe. Jest to również efekt wielkiej troski  gminy, dla której dbanie o rozwój oświaty jest priorytetem .
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Pcimiu z udziałem Prezesa Rady Ministrów

Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński